Kremavimas

 Kremavimas

 

 Jeigu Jūsų artimasis yra išreiškęs norą būti kremuotas po mirties ir Jūs velionio norą norite įvykdyti, kreipkitės prašom į UAB „Persvetas“. Atvažiuosime į Jūsų nurodytą vietą, Lietuvoje arba užsienyje,  paimti velionio kūną, parvešime į Lietuvą arba kitu Jūsų nurodytu adresu urną su pelenais ir sertifikatu apie kremavimą.

 Paslaugos kaina:

 Lietuvoje – 580 eur. Padėsime užpildyti prašymą, dėl išmokos gavimo, mirus asmeniui, kuris buvo apsidraudęs/apdraustas valstybiniu socialiniu draudimu.

  1. Laidojimo pašalpą moka miestų ir rajonų Socialinės rūpybos skyriai. Tai vienkartinė pašalpa mirusiojo laidojimui, todėl ir išmokama faktiškai laidojusiam asmeniui. Jos dydis – 304 €. Pašalpa išmokama ne vėliau kaip per 24 val. nuo kreipimosi.

Daugiau info: http://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-gyventojams/ka-daryti-jei-netekau-artimuju/mire-artimas-zmogus

Nuo sausio 1 d. mirusiojo artimiesiems nereikia kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą dėl mirties registravimo (mirties liudijimo išdavimo) – svarbiausias dokumentas, mirus žmogui, yra popierinis medicininis mirties liudijimas, kurį išduoda sveikatos priežiūros įstaiga (ligoninė, slaugos namai, poliklinika, Valstybinė teismo medicinos tarnyba). Todėl mirusiojo artimieji su medicininiu mirties liudijimu, patvirtintu gydytojo parašu bei įstaigos antspaudu, gali organizuoti mirusio asmens laidojimą: gauti leidimą laidoti, kremuoti palaikus, juo remiantis išmokamos laidojimo ir kitos pašalpos bei kompensacijos.

Beje, artimiesiems, norintiems gauti laidojimo pašalpą iš savivaldybės dėl artimo mirties, nereikia jokių papildomų dokumentų – apie žmogaus mirtį savivaldybės duomenis gauna iš Gyventojų registro. Jeigu artimieji nori laidojimo pašalpą gauti mirties dieną ir duomenų apie mirtį dar nebus Gyventojų registre, tuomet gali tekti pateikti sveikatos priežiūros įstaigos išduotą medicininį mirties liudijimą.

Atkreiptinas dėmesys, kad atsisakius popierinių mirties liudijimų, kuriuos anksčiau išduodavo civilinės metrikacijos įstaigos (pateikus tik medicininį mirties liudijimą), mirusio žmogaus asmens dokumentus (pasą arba asmens tapatybės kortelę) reikia perduoti sveikatos priežiūros įstaigai, atsiimant medicininį mirties liudijimą, arba teritorinei policijos įstaigai (anksčiau mirusio asmens dokumentai buvo grąžinami civilinės metrikacijos įstaigai).

Nuo šių metų pradžios mirties fakto neberegistruoja seniūnai, kurie anksčiau šį faktą registruodavo tik jiems pateikus medicininį mirties liudijimą.

http://www.mzinios.lt/lt/2017-01-17/straipsniai/verta_zinoti/naujoves_nebelikus_popieriniu_gimimo_mirties_ir_santuokos_liudijimu.html

 

Anglija, Airija, Vokietija, Belgija, Nyderlandai, Danija, Švedija, Norvegija, Suomija, Lenkija, Latvija, Estija, Baltarusija, Rusija, Ukraina  – nuo 1500 eur.

www.persvetas.eu ; https://www.facebook.com/persvetas.eu/  

Tel. +370 606 06281

 Išrašome sąskaitą-faktūrą.

Translate »